Odborné poradenství

Vytisknout

Chcete novou koupelnu, poradíme Vám ...

Možná stále ještě netušíte, kolik trumfů máte v té těžké hře s prostorem. I když většina panelákových koupelen nemá větší rozměr než 160 x 160 cm může mít všechno co by měla mít koupelna pro čtyřčlennou rodinu. Vanu (sprchový kout), umyvadlo, WC, pračku. I když prostor je velmi malý, dají se věci uspořádat účelně. Proto bychom měli přemýšlet o tom, jak ji vybavit výrobky, které sice počítají s každým centimetrem, ale současně nijak nesnižují naše pohodlí. Například menší hloubka umyvadel, van, koupelnového nábytku atd.. Pro lepší představu Vám můžeme zpracovat 3D návrh Vaší koupelny.

Vhodný výběr zařiz. předmětů, obkladů, listel, bordur a dlažeb vám zajistí dobrý pocit a také, i když to tak na první pohled nevypadá, úsporu finanční. Například velká krásná vana, kterou nakonec ani nevyužíváte (nehledě na úspory vodného a stočného). Proč ji třeba nenahradit nějakou asymetrickou vanou? Její výhodou je, že člověk leží téměř v její úhlopříčce takže má stále velmi slušný prostor ke koupání. Vany jako ROSA (Ravak) mají prostor i pro sprchování. A ve spojení se zástěnou je to skutečně řešení, které uspokojí každého člena rodiny.

Pro umyvadlo případně kopelnový nábytek platí stejný metr. Nezapoměňte na různé skleničky, nádobky s krémy, ubrousky a další koupelnové nezbytnosti. Jak klasické umyvadlo, tak i nábytek má své pro i proti. Ale to by bylo na delší povídání. I zde platí - rádi vám poradíme, navštivte nás.

Něco málo o obkladech a dlažbách ...

Vybíráme obklady ...

Při výběru obkladů a dlažeb se ujistěte u obsluhy o vhodnosti použití Vámi vybraného materiálu. Máme tím na mysli hlavně otěruvzdornost (laicky řečeno odolnost proti poškrábání a ošlapání glazury), mrazuvzdornost (venkovní použití pro terasy a balkony) a protiskluznost. Pokud realizaci nebude zajišťovat firma, konzultujte také použití lepidla. Záruky výrobce se nevztahují na nevhodné aplikace obkladových materiálů a lepidel.

Před pokládáním ...

Před pokládkou vždy zkontrolujte na krabicích odstíny, kalibraci, označení druhu a kvalitu. Proveďte i vizuelní kontrolu odstínů a rozměrů. Záruky výrobce se totiž nevztahují na zjevné vady výrobků. Položením obkladu zákazník prakticky akceptuje kvalitu, odstín i rozměr obkladového materiálu.

Pokud pokládáte sami ...

Při kladení dodržujte doporučené postupy výrobců lepidel a spárovacích hmot. U větších ploch (nad 4 x 4 metry ) nezapomeňte použít dilatační spáry (zejména pak u venkovních podlah a podlahového topení). Při pokládání venkovních vodorovných ploch konzultujte záležitost s odborníkem (sklon, hydroizolační vrstva, drenážní vrstva, vhodná lepidla). I sebelepší mrazuvzdorná dlažba venku Vám při špatném položení připraví do budoucna velké problémy (pod dlažbu se nesmí dostat vlhkost).

Vana smaltová, akrylátová či sprchový kout ...

Ideální je zcela určitě mít vybavenou koupelnu jak vanou, tak sprchovým koutem. Ne každý si to však vzhledem k rozměru své koupelny může dovolit. Co tedy zvolit? Pokud nás k tomu nevedou zdravotní problémy, kdy je sprchový kout nenahraditelný, je lepší zvolit vhodnou vanu se sprchovou zástěnou, která nám poskytne komfort vany i sprchového koutu současně, což v opačném případě určitě neplatí.

Když vanu, tak jakou ...

Dříve jsme byli zvyklí na vany litinové či plechové. Nyní je na trhu nejpopulárnější právě akrylátová vana. Má své určité přednosti. Díky jednodušší tvarovatelnosti akrylátu je široká nabídka designů těchto van a při lehčím poškození (“škrábance”) je možné vanu přebrousit a vyleštit. Do kterékoliv akrylátové vany, kterou si vyberete, je možné zabudovat hydromasážní systém, pokud jste příznivcem této relaxace. Oproti tomu je výhodou smaltované vany její nižší cena v porovnání s akrylátem a nejsou zanedbatelné ani dlouhodobé zkušenosti. Z hlediska rychlosti ochlazení vody ve vaně není mezi smaltovaným plechem a akrylátem prakticky žádný rozdíl. Smalt je tvrdší než akrylát, ale je zase choulostivý na náraz. V případě poškození existují pro opravu studené smalty, ale nikdy nedocílíme původního vzhledu.

Oba druhy van je nutno omývat pouze neagresivními čistícími prostředky bez přísady písků. Ideální je pak omývání pouze mýdlovou vodou.

akce jaro 2015 1

MELANGE akce RAKO

katalogy banner

☎ 495 581 296

MELANGE PLUS s.r.o.
Obránců míru 392
Předměřice nad Labem
503 02

 

Tel.: 724 089 640
E-mail: firma@melange.cz

Copyright 2011 MELANGE PLUS - Koupelny Hradec Králové, Obklady, dlažby, vany - Odborné poradenství.
Templates Joomla 1.7 by Wordpress themes free